Dentální hygiena

Dentální hygienaco vše si pod tímto úkonem představit?

Pravidelná preventivní návštěva zubaře je pro řadu lidí samozřejmostí, i když stále mnoho lidí zubaře navštěvuje jen v momentě, kdy jim bolavé zuby už hodně ztěžují život. Patříte do skupiny lidí, kteří zubaře navštěvují pravidelně a chcete pro své zuby udělat ještě něco navíc? Přemýšlíte nad svou první návštěvou dentální hygieny, ale vlastně nevíte, co si všechno pod tímto zákrokem představit? Vše si v článku povíme.

Při návštěvě pracoviště dentální hygieny jde především o odstranění zubního kamene, povlaku na zubech a dalších nečistot, které se snadno v ústní dutině objevují a jejich velké množství pak může způsobovat problémy. Za pomoci dentální hygieny dojde k razantnímu omezení bakterií a sníží se tak riziko infekce, paradontitidy a samozřejmě se sníží riziko zubního kazu. Nesmíme ovšem zapomenout, že pro ústní dutinu je přirozené, že se v ní nachází určité množství bakterií, a že nikdy nemůže jít o čistě sterilní prostředí. Je ovšem třeba množství bakterií za pomoci pravidelného čištění zubů a ideálně i občasného zásahu dentální hygieny „držet na uzdě“.

Stejně jako u preventivní návštěvy zubaře se doporučuje navštěvovat pracoviště dentální hygieny 2x ročně. A to z toho důvodu, že se většina lidí nevěnuje až tak pečlivému čištění zadních zubů, ke kterým není tak jednoduché se dostat. Ordinace dentální hygieny jsou vybavené tak, že si i se zadními zuby poradí a předejde se (často i nenápadným, až skrytým) problémům, které pak zadní zuby můžou způsobit.

První návštěva dentální hygieny, díky větším nánosům plaku nebo zubního kamene může řadu pacientů odradit, trvat může i hodinu a půl, ošetření ústní dutiny může být lehce nepříjemné a zdlouhavé. Součástí prvních návštěv dentální hygieny je i nácvik správné techniky čištění zubů, k čemuž můžete využít i barevné, a především kvalitní kartáčky Nanoo, které vám péči o chrup usnadní. Pokud ovšem vytrváte a budete chodit pravidelně, nánosy plaku nebo zubního kamene nebudou až tak rozsáhlé, vy budete mít zautomatizovanou správnou techniku čištění zubů, a další návštěvy budou méně nepříjemné a budou o něco kratší (zpravidla 30-45 min).

V rámci první návštěvy si dentální hygienik musí nejdříve udělat obrázek o stavu vašich zubů, pak následuje čištění samotné, které může mít i čtyři fáze. Při větších nánosech plaku a zubního kamene se zuby často očistí „nahrubo“ za pomoci ultrazvuku, až poté se zbytkové nečistoty seškrabují ručně, a to i v mezizubních prostorách. Zuby se po očištění plaku a kamene za pomoci moderních přístrojů přeleští, a to za pomoci směsicí vody a speciálního prášku, a zároveň se tak odstraní případné zbytečky plaku a kamene. Finální fáze odstraňuje povlak, speciálním kartáčkem a pastou, která je ovšem o něco hrubší než běžná pasta.

Pravidelné čištění zubů je přirozenou součástí každodenní rutiny řady lidí. Stejně tak lidé počítají s pravidelnou a preventivní návštěvou zubaře ve svém harmonogramu. Menší množství lidí ovšem pravidelně navštěvuje zubní hygienu, kterou je stejně jako zubaře, doporučováno navštěvovat 2x ročně. Kromě naučení správné techniky čištění zubů s kvalitním kartáčkem Nanoo budou vaše zuby profesionálně očištěny od plaku, zubního kamene a nečistot způsobených potravinami s výrazným pigmentem (káva, víno atd). Při návštěvě dentální hygieny se není třeba ničeho bát, naopak budete odcházet s lepším pocitem, že děláte pro své zuby to nejlepší.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení