Recenze stomatologa

Společnost NANOO a její produkty od vzniku společnosti vyzkoušelo desítky tisíc zákazníků. V průběhu jsme získali stovky recenzí a ocenění, mezi které patří např.:

- Status Zlatého partnera Heuréka se 100% hodnocením - obchody.heureka.cz/nanoo-cz/recenze/

- 5/5* na Facebooku - odkaz na profil

- 4,7/5* na Google Reviews - odkaz na profil

 

Mimo jiné produkty NANOO testovali odborníci z oboru stomatologie, paradontlogie a implantologie:
MUDr. Petr Blecha, zubní lékař se specializací parodontologie a implantologie

U domácí ústní hygieny, která by měla být v rámci péče o zdraví zubů denně prováděna považuji za zásadní 3 věci.

1.Uvědomit si, že příčinou většiny zubních onemocnění je zubní bakteriální povlak - tzv. biofilm.

2.Vědět kde se tento biofilm v dutině ústní nachází a na kterých místech nám nejvíce škodí.

3.Naučit se jej vhodnými pomůckami efektivně odstraňovat.

K třetímu bodu bych se vyjádřil blíže se zaměřením na význam volby zubního kartáčku.

Dentální hygienou se zabývám přes 25 let, jednak je to významná součást mé práce, a tak trochu i koníček.

Při výběru zubního kartáčku je nutno zohlednit několik parametrů.

Velmi důležitá je ergonomie, příjemná – úchopová část ideálně rovně přecházející na pracovní část – hlavičku kartáčku.

Ta by měla být kompaktní, zaobleného tvaru a osazena co nejjemnějšími vlákny v maximálním množství.

Velké množství vláken a jejich jemná struktura hrají klíčovou roli v efektivitě – účinnosti zubního kartáčku a zároveň významně ovlivňují jeho bezpečnost – to, zda může nebo nemůže poškodit zubní strukturu a k zubu přilehlou dáseň.

Efektivitou zubního kartáčku rozumíme jeho schopnost mechanicky rozrušit strukturu zralého zubního povlaku – biofilmu v kritických oblastech na zubu, zejména v dásňovém žlábku – gingiválním sulku.

Dá se říct, že efektivita a bezpečnost daného zubního kartáčku jsou přímo úměrné k množství vláken umístěných na hlavičce.

IMG_0490_upr,

Zubních kartáčků NANOO jsem si poprvé všiml na sociálních sítích.

Jako zubního lékaře mě zaujal jejich jednoduchý design a vlastnosti, zejména jejich deklarovaná šetrnost k dásním.

Jelikož si rád, pokud to jde, vše ověřuji osobně, ihned jsem si objednal na vyzkoušení jedno balení kartáčků pro dospělé.

Kartáčky jsem testoval spolu s rodinnými příslušníky několik měsíců a výsledky mě velmi mile překvapily.

Řekl bych, že kartáček NANOO předčil má očekávání, což se mi u zubních kartáčků často nestává. :-) 

Kartáček má vynikající poměr efektivity čištění a šetrnosti k dásním.

Při správně prováděné technice má i poměrně dlouhou životnost. Z mé zkušenosti 1,5- 2 měsíce.

Tento časový interval je ovšem velmi individuální, jelikož každý z nás má jinou, ne vždy optimální, techniku čištění.

Většina pacientů není v současnosti stále bohužel zcela správně poučena o technikách dentální hygieny.

A to i přes zvyšující se počet dentálních hygienistek i pacientů, kteří mají o problematiku dentálního zdraví upřímný zájem.

Nejčastější chybou v domácí dentální hygieně, se kterou se ve své praxi setkávám, je kromě nesprávně prováděné techniky nepřiměřený – výrazný tlak na zubní kartáček. Často paradoxně u pacientů, kteří mají až přehnaný zájem o své zuby a snaží se jim dle svých znalostí dopřát "to nejlepší."

V kombinaci s nevhodným kartáčkem a nešetrnou technikou čištění je tato snaha jednou z hlavních příčin vzniku tzv. gingiválních recesů – lidově "odhalených zubních krčků".

Gingivální recesus může být v rozsahu od nenápadného cca 1mm chybění krčkové části dásně do na první pohled viditelného ústupu v hodnotách několika mm.

Pacient kromě estetického hendikepu nemusí mít s odhaleným krčkem žádné obtíže, ale může mít také obtíží celou řadu.

Například zvýšenou citlivost na tepelné podněty, bolestivost při čištění zubů nebo při konzumaci některých potravin a nápojů.

Co mě u kartáčků NANOO opravdu příjemně překvapilo je skutečnost, že i v případě nesprávného a nepřiměřeného použití při denním čištění nedochází díky velmi vysokému množství vláken a jejich jemnosti ke zraňování zubní tkáně ani gingivy.

3

Kartáček maximálně rychleji opotřebujete – roztřepíte, ale nedojde k poškození vašich zubů a dásní, které je ve většině případů nevratné.

Takže co bych vyzdvihl kromě toho, že kartáček NANOO při adekvátní technice skvěle čistí je jeho bezpečnost.

Kartáček je tak měkký a šetrný, že jej u svých pacientů doporučuji používat bez omezení i v rámci pooperační péče v místech po chirurgických zákrocích v dutině ústní.

Po objevení se NANOO dětských zubních kartáčků v nabídce jsem je opět zařadil do testování a byl jsem s nimi též velmi spokojen.

Nyní je vřele doporučuji i svým dětským pacientům. Jemné vlákna snáší děti velmi dobře a opět vyzdvihuji šetrnost jak k zoubkům, tak k dětským dásním.

Nutno říct, že NANOO dětský kartáček je určen k dočišťování dětských zubů u dětí od 1 do 6 let nejlépe "dentálně hygienicky poučeným" rodičem.

V případě manuálně zručných dětí školního věku patří NANOO dětský kartáček samostatně do rukou takovému dítěti až po opakovaném praktickém nácviku a kontrole techniky čištění u dentální hygienistky nebo u zubního lékaře.

Dítě nemá do určitého věku příliš rozvinutou jemnou manuální motoriku a nedokáže odhadnout tlak působící na kartáček, nemluvě o nedokonalosti v technice čištění a zkreslených časových představách o délce čištění. :-)

Téměř každé dítě rádo kartáček při čištění kouše, působí přehnaným tlakem a čistí co nejkratší možnou dobou, což vede kromě nedokonalého vyčištění dětských zoubků k brzkému opotřebení a znehodnocení kartáčku.

Pasta_sůl

Jedinou nevýhodu kartáčku NANOO můžeme na první pohled spatřovat v jeho vyšší ceně, ale ta se vzhledem k výše uvedeným skutečnostem ve výsledku jeví jako přiměřená.

Jistě je lépe investovat do bezpečných, šetrných, a přitom efektivních prostředků dentální hygieny, než řešit nevratné změny v podobě obnažených krčků nemluvě o dalších zubních onemocněních pramenící naopak z nedostatečné ústní hygieny jako je zubní kaz, zánět dásní a parodontóza.

Následky těchto patologických stavů v dutině ústní jsou nejen nepříjemné, ale jejich řešení může být někdy složité a často i finančně nákladné.

Předcházení těmto stavům se komplexně věnuje obor preventivní stomatologie a klíčovou roli zde hraje již zmiňovaná dentální hygiena.  Ta, když se včas, správně a individuálně aplikuje, tak může být u dětí i dospělých tím jediným, nejlevnějším, nejjednodušším a nejpříjemnějším způsobem ošetření v zubní ordinaci.

Takový by měl být hlavní cíl moderní stomatologie, každého zubního lékaře i pacienta.

 

MUDr. Petr Blecha, zubní lékař se specializací parodontologie a implantologie

Odkaz na ordinaci

 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz