Čištění zubů s rovnátky

Zářivé a rovné zuby jsou důležitou součástí našich úsměvů. Odstranění plaku, kamene a dalších nečistot docílíme správným čištění našeho chrupu, a to i v domácím prostředí. K rovným zubům nám pomohou rovnátka, která jsou vyrobena na pokyn zubaře. Péče o zuby s rovnátky je o něco náročnější než bez nich, především pokud máte fixní rovnátka. Jak správně o zuby s rovnátky pečovat si povíme.

Vybavení při péči o zuby s rovnátky

Na běžnou péči o zuby vám vystačí kvalitní hustý a měkký kartáček, zubní pasta, správná technika a pravidelná návštěva zubaře a dentální hygieny. S fixními rovnátky je to složitější. Kromě měkkého a hustého kartáčku budete potřebovat jednosvazkový kartáček, mezizubní kartáček a zubní pastu.

Kartáček Nanoo je perfektní volbou pro péči o zuby s rovnátky. Za pomoci Nanoo kartáčku pečlivě vyčistíte všechny plošky zubů, kterých se nedrží rovnátka, tedy plošky z vnitřní strany zubů (od jazyka a od patra).

Solo neboli jednosvazkový kartáček vám pomůže s čištěním zámečků a jejich okolí, prostorů pod obloukem a pružinami. Tento kartáček lze využívat bez pasty, můžete ho používat snadno i mimo koupelnu a lehce zdlouhavé dočišťování zámečků si zpříjemnit čtením knihy nebo sledováním televize.

Mezizubní kartáček využijete jak k čištění mezizubních prostor, tak k čištění zubů pod drátkem fixního aparátu. Pokud pořizujete mezizubní kartáček pouze na čištění zubů s rovnátky, pořiďte si o něco větší velikost, než si běžně pořizujete na mezizubní prostory. S vhodnou velikostí vám poradí při návštěvě dentální hygieny. Mezizubním kartáčkem se doporučuje čistit si zuby po každém jídle, zbytky jídla se totiž mají tendenci zachytávat do drátků rovnátek.

Rovnátka a dentální hygiena?

Péče o zuby s rovnátky je o něco komplikovanější, ale s trochu praxe jde zvládnout levou zadní, stejně jako běžná péče o zuby. I s rovnátky se doporučuje navštěvovat dentální hygienu, a to ideálně každé tři měsíce. Během každé návštěvě vám dentální hygienik profesionálně odstraní nečistoty nejen z povrchu zubů, ale i z fixních rovnátek a jejich bezprostředního okolí. Zároveň vám poradí různé triky i správnou péči o zuby s rovnátky, které vám po sundání rovnátek zaručí nejen rovné zuby, ale i chrup bez plaku a zubního kamene.

Čištění zubů s rovnátky není až taková věda, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kromě klasického zubního Nanoo kartáčku stačí pořídit mezizubní kartáček a jednosvazkový kartáček, kterými vyčistíte samotná rovnátka a zamezíte tím šíření bakterií, které by vám v ústech dělaly další neplechu. Při správné péči o zuby s rovnátky budete mít po jejich sundání nejen rovné zuby, ale i krásný bílý úsměv bez kazů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení